Emulator AdBlue

U nas w firmie zamontujemy Państwu emulator AdBlue i raz na zawsze zniknie problem z niedziałającym systemem AdBlue!
Po zamontowaniu emulatora spadnie minimalnie spalanie Waszego pojazdu, i co najważniejsze już nigdy nie będzie problemu z ograniczeniem mocy w pojeździe.

Montujemy emulatory w pojazdach marki:

RENAULT 450DXI, VOLVO FH, DAF, IVECO

Jesteśmy firmą transportową i również borykamy się z problemem ciągłego niedziałania i psucia się systemów AdBlue. Mamy doświadczenie nie tylko przy montażu takich urządzeń ale również przy używaniu ich praktyce w naszych pojazdach. Od momentu montażu urządzeń problemy z AdBlue zniknęły u nas raz na zawsze.

Kilka słów o systemie AdBlue i zasadzie działania.

AdBlue

Jest to płyn, który jest stosowany w motoryzacji jako reduktor w rozkładzie szkodliwych tlenków azotu. Redukcja następuje w katalizatorze SCR (Selective Catalic Reduction). Płyn ten jest dozowany przez specjalny układ dotrysku płynu AdBlue i jego zużycie w sprawnym samochodzie wynosi około 4-5% zużycia oleju napędowego.

SCR (ang. Selective Catalic Reduction)

To układ dozowania mocznika (płyn AdBlue). Składa się ze zbiornika z płynem AdBlue, pompy zapewniającej odpowiednie ciśnienie płynu, dbającej o jego właściwości termiczne oraz monitorującej sam przebieg redukcji emisji spalin oraz z kataliaztora SCR.

Zasada działania

polega na uzdatnianiu spalin podczas pracy silnika. Wszystko dzieje się bez zmiany trybu pracy silnika. Układ dozowania AdBlue jest autonomiczny i nie wpływa na pracę silnika, nie powoduje też wzrostu zużycia paliwa. Wysoka temperatura układu wydechowego powoduje, że wtryśnięty mocznik zmienia się w amoniak i dwutlenek węgla a następnie w katalizatorze SCR następuje reakcja amoniaku z tlenkami azotu w skutek której powstaje lotny azot i para wodna.

Awarie układu

związane są głównie z niskimi temperaturami. AdBlue zamarza się w temperaturze poniżej 11,5st C. co powoduje że układ przy tych temperaturach nie działa. Dopiero po kilku minutach od uruchomienia silnika grzałka, która jest sterowana przez moduł AdBlue (sterownik pompy AdBlue) powoduje rozgrzanie płynu osiągnięcie przez płyn formy ciekłej i rozpoczyna się dozowanie mocznika. Krystalizacja płynu, która występuje podczas zamarzania i rozmarzania powoduje zatykanie się wtryskiwacza AdBlue. Zatkanie wtryskiwacza jest jedną z najczęstszych przyczyn awarii systemu dozowania AdBlue.

Czujnik NOx

W nowszych wersjach systemu (Euro5) drugi czujnik temperatury układu wydechowego został zastąpiony czujnikiem tlenków azotu. Czujnik jest dość drogi i jednocześnie równie często ulega awarii. Awaria katalizatora zazwyczaj powoduje pojawienie się błędów związanych z czujnikiem NOx (zbyt duża emisja spalin).

Redukcja mocy / momentu obrotowego

Jeśli w samochodzie nastąpi awaria układu redukcji emisji spalin, na desce rozdzielczej pojawi się ikonka oraz komunikat o awarii układu dozowania AdBlue. Jeżeli usterka nie zostanie usunięta w przeciągu 50 godzin, nastąpi redukcja momentu obrotowego do 60%. Redukcja mocy występuje w samochodach wyprodukowanych najczęściej po 11.2007 roku, jeśli auto miało przeprowadzoną aktualizację oprogramowania może występować w egzemplarzach wyprodukowanych wcześniej. Pojazdy służb specjalnych tj. Policja, Pogotowie, Wojsko nie posiadają ogranicznika. Naprawa pompy AdBlue wynika zazwyczaj z krystalizacji mocznika w jej wnętrzu i zatykaniu przewodów.

 

Tagi:

 

Wyświetleń: 101453 MICH-TRANS Transport i Spedycja ul. Diamentowa 5, 86-065 Lisi Ogon, tel.: 607-107-713
FAST LOGISTIC ul. Diamentowa 5, 86-065 Lisi Ogon
Realizacja: Bydgoszcz o firmie     oferta     galeria     aktualności     kontakt